Aby sme všetci zostali v bezpečí, posielame len kuriérom od 4,49 €.

Yavorina Kids sa mení na Komffi – zákulisie nášho rebrandingu

Bola noc, deti som práve uložila, a tak som otvorila počítač a začala sa hrať s písmenkami a farbami.  Eshop už bol online a ja som nutne potrebovala logo. Za dve hodiny som ho mala hotové....  akurát že bolo presne také ako moje dizajnérske schopnosti – primitívne :)

Aj meno Yavorina Kids som vymyslela nejako podobne – musela som niečo rýchlo vymyslieť, než samu seba od založenia eshopu odhovorím. Tak som zostala verná prvému názvu, čo sa mi pozdával a povedala som si, že keď sa biznis rozbehne, budeme riešiť naozajské meno a poriadne logo.

No a ten čas práve nastal.

Eshop s kvalitným detským outdoorovým oblečením som založila pred rokom a pol a po roku fungovania som vedela, že ak to z jeho rozvojom myslím vážne, potrebujem nový branding.

Oslovila som preto grafické štúdio Dve lamy, ktorých prácu sledujem už dlho. Vytvorili už niekoľko vizuálnych identít pre krásne detské značky a preto som si vyhliadla práve ich.

Ako prvé bolo treba zmeniť meno na také, ktoré vystihne to, čo v eshope ponúkame: kvalitu, funkčnosť a krásny škandinávsky dizajn. Nakoniec Lamy vymysleli názov Komffi – od slova „comfort“, alebo hovorovo „comfy“. Pretože práve to chceme my rodičia docieliť, keď ideme s deťmi von. Netradičný spelling slova odkazuje na škandinávsku tému, ktorá je v našom eshope jasne cítiť.

Potom prišlo na rad logo. Okrem písma sa dizajnéri vyhrali aj s ikonkami, ktoré nesú (ako inak) posolstvo.

Keďže v našom eshope ponúkame funkčné oblečenie, ktoré dobre vyzerá a dá sa tak nosiť aj do mesta, hľadali sme niečo, čo pekne spojí prírodu aj urban štýl. A tak môžete v ikonkách vidieť buď dopravné značky, alebo listnatý a ihličnatý strom. Nezáleží na tom, kde vybehnete von, v našom oblečku budú vaše deti chránené v každom počasí.

V novej sezóne pre vás chystám pár noviniek – ako inak, kvalitných, funkčných, a ešte k tomu aj pekných. Môžte sa tešiť na novú škandinávsku značku, ktorú nájdete exkluzívne len v našom eshope a kvalitné oblečenie v nových pastelových farbách. Sledujte nás!