Aby sme všetci zostali v bezpečí, posielame len kuriérom od 4,49 €.

Recenzia: zateplené capačky Reima Antura

Ide jeseň a nôžky malých nosencov bude treba obuť do teplých čižmičiek či capačiek. Tieto capačky sú super nielen do nosiča či na spinkanie v kočíku, ale aj aj ako prvé mäkké čižmy pre začínajúcich chodcov.

My sme ich nosili:

  • V nosiči na zateplenie nôžok – nepadajú, nešmýkajú sa z nohy, lebo majú v členku gumičku
  • Na spanie v kočíku – moja dcéra veľa spávala vonku, preto som jej vždy dala tieto capačky – sú príjemne mäkké a zateplené – predstavte si, že by ste si mali vonku zdriemnuť v topánkach alebo v teplých mäkkých ponožkách... čo by ste si vybrali?
  • Prvé zimné čizmičky: najmä pri začínajúcich chodcoch je ťažké vôbec navliecť nejakú tvrdú topánku, keďže ešte nevedia pri obúvaní spolupracovať. Také yopánky sú ale zároveň pre ich nezvyknuté nožičky ťažké a nemotorné. A oni tých krokov naozaj urobia len pár za deň, takže kupovať zimné čižmy by bolo ešte zbytočné podľa mňa. Tieto mäkké čižmičky sú super pomôcka práve v tomto prechodnom období. Zároveň je to dobrá alternatíva čižiem Stonz za polovičnú cenu.

Sú vyrobené z vodeodolného materiálu (vodný stĺpec 15.000), švy ale nie sú zvarené, preto hoci látka je super vodeodolná, cez švy pretečú. Preto sú super na všetky typy suchých povrchov – tráva, piesok, kamienky, betón (spodný gumený materiál je odolný a vydrží čo-to aj na betóne). Vydržia suché aj na snehu či v tuhom blate, pričom ochránia nožičku od zimy (najväčšia zima, ktorú mám odskúšanú je -5st – po pol hodine na snehu a ľade boli dcérkine nohy teplé, až som neverila – mala obuté ponožky, kožené capačky a tieto zateplené capačky). V mláke a tekutejšom blate ale trochu pretečú.

Dajú sa prať v práčke, takže spoznávanie povrchov ostane bez následkov.

Od členkov dole sú zateplené Primaloft izoláciou, ktorá má príjemný plyšový povrch, takže pocitovo má bábo na nohe mäkkučkú plyšovú topánočku. Dá sa v nich aj dobre chodiť. Prvý syn nosil Stonzy, ktoré mi ale nevyhovovali – na nosenie v zime v nich musí byť vlnená vložka, do ktorej sa mi ale ťažšie obúvalo a hoci sa dali stiahnť pri členku, stále sa mu nejako zosúvali a veľmi ťarbavo v nich chodil. Oproti tomu mi capačky od Reimy prídu šikovnejsšie: ľahko sa obúvajú, nešmýkajú s z nohy a dobre sa v nich chodí.

Veľkosti

Do ca 6ich mesiacov je vhodná veľkosť 0 – môžte vrstviť na ponožku či dve. Od cca 6ich mesiacov odporúčam veľkosť 1 – zozačiatku sa do nich zmestí aj kožená capačka, čiže sú vhodné aj na tuhú zimu. My sme ich nosili do ca 15ich mesiacov – dcérka začala chodiť relatívne skoro a tak sme ich už potom vymenili za klasické topánky. Na spanie a do nosiča ale ešte boli dobré ( s ponožkou).

Plusy:

  • Ľahké obúvanie
  • Zabudované zateplenie (netreba už vlnenú vložku)
  • Vodeodolný materiál – znesú mokrý povrch
  • Dajú sa využiť na viacero spôsobov: do nosiča, do kočíka aj ako prvé čižmičky
  • Dajú sa prať
  • Cena: stoja polovicu ako Stonzy

Mínusy:

  • Pretečú v mláke – nemajú podlepené švy

Tieto capačky môžem len odporúčať – naozaj som ich využívala denne. Vyberte si vašu obľúbenú farbu a šup skúmať okolie :)