Aby sme všetci zostali v bezpečí, posielame len kuriérom od 4,49 €.

Recenzia: softshellové nohavice Reima

Softshellove nohavice Reima

Nebolo by nám ich treba, kebyže môj syn jedného dňa nezahlási, že si tepláky už neoblečie. Niekto mu na ne asi niečo povedal v škôlke a odvtedy sa zaťal – ževraj nie sú dosť pekné. Do škôlky chodil zásadne v pančuškách, a tepláky si zásadne obliecť odmietal. Takže som tých dvanásť zdedených teplákov mohla akurát tak odložiť.

Hľadala som preto nohavice, ktoré môže nosiť na von, a zároveň budú z funkčného materiálu – vetruvzdorné, aspoň trochu vodeodolné, pohodlnejšie ako rifle, a priedušné, pretože je dosť aktívny a keď ho príliš naobliekam, tak sa po 10 minútach na ihrisku potí. Zároveň moja minimalistická duša hľadala nohavice, ktoré bude môcť vrstviť podľa počasia a využiť tak od jari do jesene bez potreby ďalších nohavíc na von.

Softshellové nohavice sú preto super voľba. Zvolila som širší, teplákový strih, v páse na gumu, aby si ich vedel sám ľahko obliecť/vyzliecť, a zároveň aby sa pod ne zmestili spodné vrstvy.

Reima ich vyrába v dvoch verziách - jarno-letné Kuori, ktoré sú zvnútra hladké a príjemne kĺzavé, a jesenno-zimnú verziu Oikotie, ktoré sú zvnútra potiahnuté flísom, takže sú zateplené a vydržia aj teplú a mokrú mestskú zimu.

Plusy:

  • Kvalitný materiál: hrubší, zvnútra buď príjemne jemno-kĺzavý, alebo zateplený flísom
  • Kvalitné spracovanie: kvalitné šitie
  • Premyslený dizajn: sťahovacia guma v páse na úpravu veľkosti, reflexné prvky na nohaviciach
  • Vodeodolné: sú ušité z látky, ktorá má vodný stĺpec 8.000, a hoci nemajú podlepené švy, vydržia naozaj veľa. Dážď aj mláky, dokonca aj potok (v kombinácii s gumákmi). Je to preto dobrá voľba multifunkčných nohavíc, keď nechcete investovať do ďalších nohavíc do dažďa
  • Takmer celoročné: ideálne do premenlivého počasia, ale obliekam ich aj v chladný veterný letný deň, či s teplou spodnou vrstvou aj v zime (spodné vrstvy prispôsobujem počasiu - začíname legínami Langsua, potom v zime prejdeme na teplé legíny od Tchibo alebo merino spodky)
  • Odolné: sú z hrubšieho softshellu, ktorý odolá aj pádom na betón či lezeniu po stromoch
  • Rastúce: hoci výrobca nehovorí priamo, že sú rastúce, mnohé Reima produkty môže dieťa nosiť dve či tri sezóny. Vďaka sťahovaciemu pásu a voľnejšiemu strihu znesie tento model aj väčšiu veľkosť, takže ich vaše dieťa môže nosiť nie jednu/dve sezóny, ale kľudne tri/štyri. Na fotke vyššie môžte vidieť dievčatko, ktoré má väčšiu veľkosť práve týchto nohavíc.

Mínusy:

  • Cena: áno, cena 44,95 € zodpovedá skôr kúpyschopnosti Fínska, odkiaľ Reima pochádza... môj muž zakaždým zdvihne brvu, keď sa dozvie, koľko Reima oblečenie stálo. Na druhej strane som kúpila produkt, ktorý vyriešil môj problém (nohavice na von namiesto zatratených teplákov), ochráni pred akýmkoľvek počasím (kto chodí s deťmi dvakrát denne von, vie, že musí byť pripravený na všetko), využijem ho celoročne a k tomu viacero sezón. A ak ich syn nezničí, môžem ich nechať mladšiemu súrodencovi, alebo ich predám v Reima bazáre na FB. Ozaj, pridajte sa k nám a nakupujte Reima oblečenie za výhodné ceny, my Reima mamy vieme, že vydrží fakt veľa!