Aby sme všetci zostali v bezpečí, posielame len kuriérom od 4,49 €.

Päť najpredávanejších zimných kúskov na Komffi

Zima sa nezadržateľne blíži a teda treba aktívne začať rozmýšľať nad tým, čo budeme našim deťom obliekať, keď teploty začnú radikálne klesať.

Ak ste aspoň trochu ako ja a samozrejme zimný šatník vašich detí riešite na poslednú chvíľu, tu je zoznam piatich zimných bestsellerov minulého roka – nechajte sa inšpirovať a počasie vás už nikdy nezaskočí :)

1. Zateplené softshellové nohavice Reima Oikotie

Detske zateplené softshellove nohavice Reima OikotieMožno ste si všimli, že jesene u nás začínajú byť čoraz teplejšie a slnečnejšie. Zima tak nastupuje až niekedy v novembri a ak bývate v južnejšej polovici Slovenska, je veľká pravdepodobnosť, že Vianoce trávite na blate a snehu sa dočkáte až niekedy v januári.

Mala som preto dilemu, čo deťom obliecť do takejto skorej zimy, rozumej, 5-10 stupňov Celzia, mokro, vietor. Na tepláky alebo rifle bez spodnej vrstvy je už zima, na oteplovačky ešte teplo. Práve do takejto upršanej ufučanej novembrovej zimy alebo skorej marcovej jari, kedy už zlieza posledný sneh, ale slnka nikde, sú ideálne zateplené softshellové nohavice.

Tieto širšie v teplákovom strihu sa mi osvedčili najmä pri menších deťoch, kedy  ich potrebujete rýchlo navliecť/vyzliecť na spodnú vrstvu (a nestráviť tak v škôlkarskej šatni hodiny prezliekaním), zároveň výborne hrejú, lebo sú podšité flísom. Vďaka teflónovej úprave nepremoknú, takže zvládnu aj jašenie v blate/mokrých listoch/mokrú hojdačku na ihrisku.

My ich nosíme takmer celú zimu, okrem času, kedy je sneh. Perfektne v nich prečkáme skorú zimu a jar. Ozaj, a spomínala som, že sa ľahko čistia? Netreba ani prať, stačí pod vodou vyšúchať/pretrieť vlhkou handričkou a hotovo.

Tento rok sme preto rozšírili ponuku o dievčenské zateplené softshellové nohavice v slim strihu a krásnej fialovej farbe.

2. Mikina a bunda v jednom Reima Birger

Detská flísová mikina a bunda Reima Birger | KomffiTak táto mikina ma prekvapila – vypredala sa takmer hneď! Ani som netušila, že tak zaujme – nosili ju ale aj moje deti a teda už chápem, prečo je taká super.

Skladá sa z troch vrstiev – v strede je flís, preto výborne hreje. Zvonku a zvnútra je príjemný hladký džerzej, takže sa ľahko oblieka a vrství pod bundu.

Milujem multifunkčné oblečenie a táto mikina a bunda v jednom taká naozaj je. Začíname ju nosiť v septembri/októbri ako parádnu bundu bomberu – naživo vyzerá fakt štýlovo. No a ako bunda vydrží naozaj dlho – tým, že je teplá, tak ju nosíme, pokým nepríde skorá zima v novembri. Následne sa mení na mikinu a na jar znova môže byť použitá ako štýlová bunda.

Je dostatočne priestranná, takže deti v nej nie sú stiesnené a môžu sa voľne hýbať. Vďaka manžetám na rukávoch sa dá super nastavovať veľkosť – dcéra začala nosiť o číslo väčšiu – stačilo založiť manžety a super bunda bola na svete. Tým pádom jej vydrží ešte túto zimu – tomu hovorím dobrá investícia!

Tento rok sme k neutrálnym čiernym pridali aj dievčenské púdrovo ružové – jemné a štýlové zároveň!

3. Rýchloschnúce legíny so severským motívom Reima Parkki

Detské rýchloschnúce legíny Reima Parkki | KomffiMinulú zimu sme sa prvýkrát zúčastnili na detskom dizajnovom trhu Kid Shop Up v Bratislave a tieto legíny sa predávali ako teplé rožky :) (ozaj, tento rok ideme znova! Príďte nás pozrieť 28. a 29. novembra do Starej tržnice).

Maminám učaroval najmä krásny severský dizajn. Ja som mala zároveň možnosť otestovať ich v praxi (ako inak :)).

Páčili sa mi najmä preto, lebo som hľadala legíny pre syna do škôlky, ktoré by nevyzerali dievčensky (Hello Kitty ani Frozen!), nepresvitali by (tak ako niektoré bežné legíny z obchodov) a zároveň veľa, naozaj veeeľa vydržali (lebo... chlapci!). A tieto legíny sa naozaj osvedčili.

Super je, že sú rýchloschnúce, takže rýchlo reagujú na zmeny teploty (ideálne do škôlky, kde sa chodí dnu-von-dnu-von) a odvádzajú tak pot od pokožky preč. Sú odolnejšie než bežné legíny – materiál má prímes polyesteru a vyššiu gramáž než bežné bavlnené legíny.

Takže za mňa – praktický kvalitný výrobok a nádherný dizajn k tomu! Tento rok ich máme znova v severskom dizajne a aj jednofarebné.

4. Detské nepremokavé zimné rukavice Reima Tassu a Reima Nouto

Detské zimné rukavice Reima Tassu | KomffiKeď príde guľovacia sezóna, každé dieťa potrebuje poriadne nepremokavé rukavice!

Nám sa osvedčili najmä tieto dvoje – pre menšie detičky zo zipsom Reima Tassu a pre väčšie našuchovacie Reima Nouto.

Obidvoje nepremokavé, zateplené, takže vydržia guľovačku, lyžovačku aj 378. snehuliaka :)

5. Detská merino čiapka Beerino

Milujem funkčné materiály, ktoré mi zjednodušujú život s deťmi a merino k nim určite patrí!Detská merino čiapka Beerino | Komffi

Táto krásna čiapočka od slovenskej značky Beerino ma oslovila nielen vďaka krásnemu jemnému dizajnu, ale aj preto, lebo mi odoberá starosti ohľadom čiapok a počasia – dnes je teplo, ale čiapku by to chcelo! Začalo pofukovať, potrebujem tenkú čiapku! Ochladilo sa, ale na hrubú čiapku to ešte nie je! Dieťa mi zaspalo v kočíku a spotilo čiapku, pomoooc!

Tým, že merino výborne reguluje teplotu, tak nemusím mať niekoľko druhov čiapok – na jar a jeseň stačí jedna a hotovo! Zahreje, keď pofukuje, a keď sa oteplí, odvádza pot rýchlo preč. Pre mňa super voľba aj pre aktívne deti – syn pri naháňačke bavlnené čiapky vždy prepotil, preto mu dávam merinovú – absorbuje pot a zároveň dýcha – za mňa win-win!