Aby sme všetci zostali v bezpečí, posielame len kuriérom od 4,49 €.

Ako vybrať správnu jarnú bundu pre deti?

Počasie sa pomaly otepľuje a tak je čas na výber novej jarnej výbavy.  Najmä aktívne deti, ktoré trávia veľa času vonku, potrebujú mať efektívne vyskladaný šatník, aby boli vybavené na každý typ počasia.

Asi prvá vec, ktorú meníme, keď sa začne otepľovať, je bunda.  Jarná bunda by mala byť nepremokavá, priedušná, ľahká, aby sa dala nosiť aj v lete.

Nepremokavá bunda do dažďa je zase super v tom, že sa hodí do premenlivého počasia a ochráni pred vodou a špinou, je teda ideálna na šantenie sa v mlákach či hru v blate. Poďme sa pozrieť, ktorá funkčná bunda je najvhodnejšia do šatníka Vášho dieťaťa.

Nepremokavá bunda do dažďa

Nepremokavé oblečenie do dažďa je navrhnuté vyslovene do daždivého počasia. Chráni pred vlhkosťou a vetrom. Ak Vaše dieťa rado tancuje v daždi alebo skáče v kalužiach, takúto bundu veľmi oceníte:  jednoducho sa čistí a rýchlo vyschne. A len tak BTW, Reima má jednoznačne najkrajšie oblečenie do dažďa na trhu - už dávno neplatí, že funkčné oblečenie je nudné a bez nápadu. Tento rok sú bundy do dažďa v krásnych pastelových farbách, takže ich smelo môžte obliecť aj na vychádzku do mesta.

Odporúčam ju preto maminám, ktorých deti chodia do lesných škôlok, alebo majú menšie deti (1-3 roky), kedy deti zbožňujú skočiť do každej kaluže a patlať sa v blate. Prípadne pre deti, ktoré trávia veľa času v záhrade za domom: bez ohľadu na to, kde sa váľali, pred vstupom do domu stačí ošpliechať hadicou a po špine ani stopy :)

Jediná nevýhoda takejto bundy je, že je nepriedušná, takže deti sa v meniacom sa počasí alebo počas intenzívnej hry ľahšie spotia.

Jarná bunda na každý deň

.... preto, ak hľadáte jednu bundu na celú sezónu, ktorú budete obliekať každý deň, do mesta, do škôlky, na ihrisko ale aj do lesa, bunda z materiálu Reimatec je ideálna voľba.

Napríklad táto bunda Reima Hete je absolútne nepremokavá (vodný stĺpec 8000 a všetky švy podlepené), takže z tohto hľadiska poslúži rovnako dobre ako bunda do dažďa, rovnako ochráni proti vetru, avšak je aj výborne priedušná. To znamená, že bez ohľadu na to, ako intenzívne hrá váš syn futbal alebo či sa počas vychádzky oteplilo, deti sa vďaka priedušnej bunde nespotia. A tie vzory :)

Reimatec materiál sa aj ľahko udržiava, takže bunda ustojí aj mokré a blatové podmienky: stačí utrieť vlhkou utierkou a hotovo!

Ako teda vyskladať jarný šatník?

  • Ak máte lesného škôlkara alebo menšie dieťa, ktoré zbožňuje mláky, oplatí sa Vám investovať do nepremokavej výbavy do dažďa: klasické rybárske nohavice, bunda do dažďa, prípadne klobúk, ktorí chráni pred dažďom lepšie než kapuca
  • Ak nechcete kupovať dve bundy a zároveň máte doma milovníka kaluží, odporúčam vyskladať výbavu nasledovne: na veselú hru v kalužiach plne postačuje, aby bola chránená spodná časť tela, teda gumáky a nepremokavé nohavice (s trakmi alebo bez). K tomu môžte pre prípad potreby obliecť jarnú bundu na každý deň, ktorá je 100% nepremokavá, je však multifunkčná a môžte ju nosiť každý deň. Potom stačí už len meniť nohavice podľa potreby a efektívny jarný šatník je na svete.
  • Ak už u vás mláky nie sú v kurze, nepremokavé nohavice Vám netreba: vystačíte si maximálne s gumákmi. Pre vychádzky, hru na ihrisku, turistiku a pod. najlepšie využijete softshellové nohavice, ktoré chránia pred vlhkosťou, vetrom, a zároveň dýchajú a sú veľmi pohodlné na nosenie. Ak vyberiete také, ktoré ešte aj dobre vyzerajú, máte v šatníku spolu s bundou multifunkčné kúsky, ktoré využijete pri aktívnom pohybe alebo na prechádzke v meste