Aby sme všetci zostali v bezpečí, posielame len kuriérom od 4,49 €.

Ako ušetriť na kvalitnom detskom oblečení

Všetky by sme chceli našim deťom kupovať to najlepšie oblečenie. Pravda však je, že práve kvalitné detské oblečenie a topánky (najmä také, ktoré je vyrobené z bezpečných funkčných či bio materiálov) patrí k najdrahším položkám rodinného rozpočtu. Aspoň keby z toho tak rýchlo nevyrástli, však?

Sama sa snažím optimalizovať oblečenie mojich detí tak, aby nás to nezruinovalo – ak ma sledujete na Facebooku alebo Instagrame, tak viete, že som s mojimi deťmi často a dlho vonku, preto preferujem kvalitné funkčné oblečenie, ktoré mestským dizajnom dobre zapadne do šatníka a využijeme ho tak každý deň počas viacerých sezón. Tu je teda pre vás pár rád, ako čo najefektívnejšie využiť detské funkčné oblečenie – a hoci Reima nepatrí k najlacnejším značkám detského funkčného oblečenia, vynašla som sa a naučila sa pár trikov, ako oblečenie čo najviac vynosiť.

Bunda? Kľudne aj tri roky

Zákazníčky, ktoré kupujú Reimu už dlhé roky, mi nie raz potvrdili, že im jedna bunda vydrží aj tri roky - počujete dobre!

Tým, že bundy a overaly majú 6 cm nadmerok (aby bolo dosť miesta pre spodné vrstvy) sú reálne o číslo väčšie. Reima-maminy mi však potvrdili, že bundy veľkostne vydržia kľudne aj tri roky. To, že sú kvalitné a takmer nezničiteľné, je samozrejmé.

Nuž a túto zimu som potrebovala bundu pre moju mladšiu dcéru (lebo kto kupuje zimnú bundu na poslednú chvíľu? Samozrejme majiteľka obchodu s detskými bundami!) a na sklade bol posledný kus o číslo väčší ako nosí, čiže reálne väčší až o dve čísla. Tak som to riskla a objednala.

Detska bunda Reima_YavorinaKids

Na moje počudovanie bunda na tele vyzerala dobre, jediné, na čom bolo vidno, že je o niečo väčšia, boli široké manžety na rukávoch. Tak som ich veľmi jednoducho zúžila, ako je vidno na fotke, a hotovo! Očakávam, že bunda nám veľkostne vydrží tri roky, ak nie viac (videla som kamoškinu dcéru, ktorá má 102 cm, a 92ka Reima bunda je jej akurát).

Takže ak zvažujete kúpu jarnej bundy Reima, ale odrádza vás cena, môžte sa inšpirovať mojim vylepšovákom a z bundy sa tešiť zopár rokov.

Rifle vydržia minimálne dva roky

Detske rifle Reima_YavorinaKids

Toto sú letné chladiace rifle Reima Tidevann, ktoré som dala otestovať mojej mladšej dcére. Tentoraz som jej však už obliekla správnu veľkosť :) A hoci vysoké topánky reálnu dĺžku skresľujú, rifle sú o také 3-4 cm dlhšie. Takže som ich preložila a myslím, že ak ich dcéra nezošúcha na kolenách, vydržia aj budúci rok. Inak, sú naozaj kvalitné a farba sa z nich nevyperie, takže budú budúci rok vyzerať dobre. Rada jej ich obliekam aj na ihrisko, lebo sú voľné a pri pohybe absolútne neobmedzujú.

Softshellové nohavice kľudne vyberte o číslo väčšie

Zimny overal Reima_YavorinaKids

Tento obrázok asi poznáte: takto vyzerá overal 104 na troch rôzne veľkých deťoch. Ak vyberáte nohavice alebo bundu ukončené manžetami (napríklad tieto softshellky teplákového strihu), budú možno prvý rok o niečo väčšie (nazberkané na kolenách či lakťoch), ale vydržia tým pádom dlhšie. Znova, u kvalitných nohavíc (dobre vypracovaných z kvalitného materiálu) sa nemusíte báť investovať do väčšej veľkosti - napríklad Reima toho vydrží naozaj veľa.

Tieto slim softshellky patria túto jar k základným kúskom môjho škôlkara – sú dostatočne pohodlné na pobyt vnútri, zároveň vydržia divokú hru vonku a ešte k tomu ochránia pred vetrom a vlhkom.

Používate niektoré z vylepšovákov?

Dúfam, že som vám aspoň trochu pomohla pri optimalizácii detského šatníka. Ak by ste sa chceli niečo opýtať, kľudne mi napíšte mail na info@yavorina.sk.