Aby sme všetci zostali v bezpečí, posielame len kuriérom od 4,49 €.

5 zmysluplných vianočných darčekov pre deti

Do Vianoc zostáva už len pár dní, takže úloha znie jasne: čo najrýchlejšie a ideálne bezbolestne vymyslieť, nakúpiť, zabaliť a skryť vianočné darčeky pre deti.

Čím ďalej, tým viac sa konečne aj u nás rozširuje trend zmysluplných vianočných darčekov – teda takých, ktoré okrem radosti z obdarovania so sebou nesú aj nejakú pridanú hodnotu. Nezaberajú zbytočné miesto, dajú sa dlho využiť, nevytvárajú zbytočný odpad alebo podporujú naše lokálne značky.

Pripravila som pre vás teda taký malý gift guide originálnych a zmysluplných vianočných darčekov, ktoré síce nenájdete vo veľkých obchoďákoch, ale nesú so sebou peknú myšlienku.

1.    Pozičovňa lega

Výborný nápad šikovnej mamičky, ktorý zatočí s bordelom v detskej izbe - teda nie s celým, len s tým legovým :).

Pozicovna lega

Za mesačný poplatok 13-15 eur dostanete raz za mesiac jednu legovú stavebnicu, s ktorou sa môžu vaše ratolesti dosýta pohrať. A keď ich prestane baviť, jednoducho stavebnicu zabalíte a pošlete naspäť. O pár dní vám kuriér donesie novú a zábava môže pokračovať.

Túto službu využijú najmä rodiny, ktoré vedia, čo to znamená skladovať všetko lego pre svojich malých legových nadšencov, prípadne majú malé detské izby a nevedia, kam lego uložiť. Lebo ak máte doma legového fanatika, skôr či neskôr príde moment, kedy bude lega viac, než polička/skrinka/krabica dokáže uniesť.

Vďaka členstvu na www.pozicovnalega.sk sa tak nielen postaráte o vždy novú zábavu pre vaše deti, ale zároveň šetríte skladovacie miesto pre dôležitejšie veci.

Lebo my LEGO rodičia vieme, že nie je nič horšie ako.... stúpiť bosý na zatúlanú legovú kocku :)

2.    Spacie vaky Vačice

Vacice merino spaci vak

Tak toto je vychytávka pre rodičov, ktorí majú odkopávacie deti! Veľmi som sa potešila, že u nás vznikla nová značka, ktorá myslí na deti, ktoré sa nekamošia s perinou, ale zo spacieho vaku už vyrástli :)

Patrí k nim aj naša Alicka a dlho-predlho som nevedela nájsť spací vak pre väčšie deti. Takýto s nožičkami je super preto, lebo sa v ňom vedia pohodlne pohybovať – čo v prípade nočných navštev rodičovskej spálne dobre padne – lebo posledné, čo chcete, je rozospaté dieťa, ktoré sa vo vaku tmolí po byte, nebodaj spadne a prebudí celú rodinu.

My sme milovníci funkčných materiálov a pekného dizajnu a tieto spacie vaky spájajú oboje: merino je úžasný prírodný materiál, ktorý hreje, keď je zima, a naopak, chladí, keď je teplo. Preto sa výborne hodí práve na spacie vaky – podľa potrieb reguluje teplotu okolo spiaceho dieťaťa a nechá ho tak nerušene spať – a to my predsa chceme! Zároveň sú vaky rastúce, takže ich využijete niekoľko sezón. Za mňa super produkt, ktorý spríjemňuje detský spánok.

3.    Čas strávený s deťmi vonku

Och, zima vie byť poriadne dlhá! A na pohode nepridáva ani tma, ktorá padne hneď po škôlke alebo škole :/

Priznám sa, nemám toto obdobie rada, oveľa radšej by som sa na zimu premiestnila niekam do tepla, ale snažím sa aspoň vytrieskať z tej zimy, čo sa dá.

Napriek počasiu a tme sa snažím s deťmi vybehnúť každý deň poobede von – aspoň na hodinu ich (ale aj seba) prevetrať a vybúriť po ťažkom dni v škôlke. Práve preto ocením kvalitné outdoorové oblečenie, ktoré má nenechá v štichu a ochráni ich pred akýmkoľvek počasím.

Reima je celosvetová jednotka v detskom outdoorovom oblečení – jednotka je preto, lebo fínske deti trávia veľa času vonku ako naše a potrebujú byť dobre oblečené. Okrem špičkovej kvality ich spoznáte aj podľa krásneho škandinávskeho dizajnu – s našimi zákazníčkami si vždy len povzdychneme nad tým, aká je Reima parádna značka :)

Aktuálnu zimnú kolekciu nájdete na https://komffi.com/collections/zima-2019.

4.    Kniha Slovensko – hľadaj a nájdi

Kniha SLovensko hladaj a najdi

Knihy patria k tradičným vianočným darčekom – ak však darujete knihu SLOVENSKO hľadaj a nájdi, zabijete tri muchy jednou ranou – nielenže je krásna a náučná,  ale zároveň s láskou vytvorená v malom rodinnom vydavateľstve Mini Publishing.  

Deti na 16 stranách sledujú zábavné a náučné príbehy hlavných postáv. Trénujú si tak svoju pozornosť, predstavivosť a fantáziu.

5.    Hojdačka

Hojdavak

Neviete sa dočkať konca zimy? Ak aj vy čakáte, kedy toto chladné a tmavé obdobie prejde, aby ste mohli s deťmi tráviť viac času vonku, odporúčam vám zadovážiť si indoorovú hojdačku (napríklad od Hojdavaku).

Hojdanie je pre deti výborná aktivita – ukľudňuje, rozvíja hrubú aj jemnú motoriku, trénuje rovnováhu a pomáha budovať sebadôveru.

Deti si tak precvičia core, teda trup, učia sa lepšie vnímať okolie a odhadnúť vzdialenosti. Zároveň sa pri hojdaní zlepšuje sústredenie, takže je ideálnou doplnkovou aktivitou pri učení alebo čítaní.

Je pravda, že hojdačku znesie skôr väčší interiér, ak však máte v byte či dome miesto, kde by sa hojdačka zmestila, určite to stojí za zváženie.

Pozrite si krátke video o výhodách hojdania pre deti.

Verím, že som vás aspoň trochu inšpirovala a uľahčila výber vianočných darčekov – a keď nie, pyžám a ponožiek nie je nikdy dosť :)